HISTORIE

"Jednoho rána v červnu 1943 jsem šel na železniční stanici v Bandolu na Francouzské riviéře a převzal dřevěnou bednu odeslanou z Paříže. Jednalo se o nové slibné zařízení, výsledek mnoha let zápasů a snů, automatické potápěčské vybavení, pracující se stlačeným vzduchem, které jsme společně s Emilem Ganganem vytvořili. Spěchal jsem do Villa Barry, kde čekali moji kamarádi potápěči. Žádné dítě neotevřelo o Vánocích dárek s větším vzrušením, než s jakým jsme my rozbalovali první "Aqualung". Pokud by to fungovalo, došlo by v oblasti potápění k obrovskému převratu."  - Jacgues Yves Cousteau

To bylo skoro před 70 lety. Neúnavná snaha společnosti Aqua Lung při zajišťování kvality a vývoji nových výrobků drží při životě ducha vzrušení a revoluce v potápění. Aqua Lung byla a je první - First to Dive. Od nástupu dýchacích přístrojů, v Evropě pojmenovaných Mistral, jsme byli při vývoji nových přístrojů neustálým vzorem pro srovnávání. V počátku padesátých let jsme byli první, kdo dodával automatiky Mistral námořnictvu mnoha zemí po celém světě. V šedesátých letech došlo k uvedení řady Conshelf, která je v podobě Conshelf XIV dodnes nejoblíbenější armádní a profesionální plicní automatikou. V průběhu let sedmdesátých, ve snaze optimalizovat vnitřní komponenty plicních automatik, jsme vytvořili náš vlastní dýchací simulátor, na jehož vývoji jsme pracovali tři roky. V důsledku toho vzešel z potápěčského průmyslu požadavek na zpřísnění norem pro fungování plicních automatik. Během osmdesátých let jsme pro francouzské námořnictvo vyvinuli novou plicní automatiku Supra, která později nesla název Cousteau. Dodnes je i Supra používána nejen francouzským námořnictvem, ale i námořnictvem několika dalších zemí po celém světě. Vývoj nelze zastavit a světlo světa záhy spatřily nové automatiky Legend, kterých se po celém světě prodaly stovky kusů.

Nejnovější akvizicí je nová řada Legend, kde byly použity nejnovější poznatky výzkumu a dlouholetých zkušeností při výrobě plicních automatik.